Освітні сайти

Публікації на проєкті "На урок"

Powered By Blogger
ЩИРО РАДА ВІТАТИ ВСІХ ГОСТЕЙ БЛОГУ! НЕХАЙ НАША СПІВПРАЦЯ БУДЕ ПЛІДНОЮ!

вівторок, 25 лютого 2025 р.

25 лютого - День народження Лесі Українки

"Ні, я жива! Я буду вічно жити!": 

154 роки тому народилася Леся Українка

Леся Українка є однією з найвизначніших поетес і драматургів в історії української літератури.

Вона внесла значний внесок в розвиток української літератури, створивши низку відомих творів.

Творчість Лесі Українки вражає своєю глибиною, оригінальністю та емоційністю.

Її поезії пронизані філософськими думками про життя, любов, вірність, воля.

Її твори мають велике значення не лише для української літератури, але і для світової культури.

Леся Українка стала символом боротьби за волю і незалежність українського народу, а її твори зберігають актуальність і сьогодні.

#До_Дня_народження_Лесі_Українки


 

пʼятниця, 21 лютого 2025 р.

21 лютого - Міжнародний день рідної мови

 


Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Історія свята, на жаль, має трагічний початок.

21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної — бенгальської, мови. Відтоді кожного року Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. А починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначаємо і ми, українці.

10 цікавих фактів про українську мову

1. Сучасна українська мова має близько 256 тисяч слів.

2. За лексичним запасом найближчою до української мови є білоруська — 84% спільної лексики. Далі йдуть польська і сербська (70% і 68% відповідно), потім — російська (62%). "До речі, якщо порівнювати фонетику й граматику, то українська має від 22 до 29 спільних рис з білоруською, чеською, словацькою й польською мовами, а з російською тільки 11", — кажуть експерти.

3. В українській мові, на відміну від решти східнослов'янських мов, іменник має 7 відмінків, один з яких — кличний.

4. У 448 році візантійський історик Пріск Панійський під час перебування в таборі гунського володаря Аттіли на території сучасної України, записав слова "мед" і "страва". Це була перша згадка українських слів.

5. Українську мову в різні історичні періоди називали по-різному: про́ста, руська, русинська, козацька тощо. Історично найуживанішою назвою української до середини XIX століття була назва "руська мова".

6. В українській мові найбільша кількість слів починається на літеру "П".

7. Найменш уживаною літерою українського алфавіту є літера "Ф".

8. Українська мова багата на синоніми. Наприклад, слово "горизонт" має 12 синонімів: обрій, небозвід, небосхил, крайнебо, круговид, кругозір, кругогляд, виднокруг, видноколо, виднокрай, небокрай, овид.

9. Назви всіх дитинчат тварин є іменниками середнього роду: теля, котеня, жабеня.

10. Українська мова має велику кількість зменшувальних форм. Навіть слово "вороги" може звучати як "вороженьки".


День Героїв Небесної Сотні

 


20 лютого в Україні вшановують пам'ять Героїв Небесної Сотні – людей, які десять років тому поклали своє життя в боротьбі за незалежність України.

Міжнародний день спонтанного прояву доброти

 


 З Міжнародним днем прояву доброти! Нехай кожен день буде добрим, нехай на  шляху зустрічаються тільки добрі люди, нехай  звучать добрі слова,  нехай доброта торжествує у житті !



День Єднання

 


16 лютого в Україні святкують особливе свято — День єднання. Головна мета цього дня — показати єдність українського народу.
День єднання є молодим святом. Цього року ми святкуємо його лише вчетверте. У нього немає сформованих роками традицій, але в умовах війни воно набуло особливого сенсу - показати усьому світові, що ми сьогодні - як ніколи єдині та  будемо відстоювати своє майбутнє.




вівторок, 11 лютого 2025 р.

11 лютого - День безпечного Інтернету

 11 лютого 2025 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day).

День безпечного Інтернету (SID/ДБІ) запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю. 


















Избранное сообщение

Розклад уроків