Перевір, як ти засвоїв таблицю множення і ділення на 3 ! В таблицю не підглядай !
Українська мова
Урок розвитку зв'язного мовлення
Опис істоти за сюжетним малюнком, планом.
Тема опису
“Білочка”
Мета : вчити складати
письмовий опис тварин ; поглиблювати їхні
знання про текст ;
розвивати і збагачувати словниковий запас
учнів ; виховувати бережливе ставленя
до тварин , рідної землі , мови.
Хід уроку
І.
Організаційний момент
Доброго дня всім! ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
- Сьогодні
на уроці ми з вами будемо вчитися правильно будувати речення, виражати свої
думки, вчитися описувати білочку, складати
твір - опис. А також розширимо і поповнимо свої знання про цю
тваринку.
Білочка – це
маленька тваринка, яка живе в лісах, в парках.
В світі існує понад 365 видів білок.
Вона має
великі, сильні задні лапи і короткі
передні. Завдяки сильним заднім лапам білка може пролітати відстань до 10
метрів. Білка не розіб’ється навіть якщо вона впаде з висоти 30 метрів. Тому що
її великий і пухнастий хвіст для неї
служить парашутом і рульом. При стрибку і падінні білка за допомогою хвоста
може змінити напрямок руху. Він служить й кермом, і парашутом, підтримує її у
повітрі. Білочку називають ще – «повітряний акробат» Взимку білка накривається хвостом, як ковдрою.
Колір хутра
взимку світлішає, а шерсть стає густішою, шкіра – цупкішою, щоб захиститись від
холоду. Білка
не залягає у сплячку: лише у люті морози та під час хуртовини вона може кілька
днів перебувати у своєму гнізді і ледь дрімати.
У білки 4 передніх зуби постійно ростуть тому білки
постійно щось гризуть. Спілкуються білки між собою за допомогою руху хвостом.
Білки дуже добре плавають у воді їхня головна задача не намочити хвіст. Тому що
якщо намокне хвіст білка може втопитися. Білка
дуже старанно запасає на зиму корм – жолуді, горіхи, гриби, які ховає у дуплах,
під опалим листям, або розвішує на сучках дерев.
Цікаво знати, що білка ще й розбійниця. Іноді їй набридає
годуватися насінням, грибами. От і
починає шукати пташині яйця. А потім, як виводяться маленькі пташенятка, вона
їх поїдає.
Отже,
білка — хижа тваринка.
Білка за
один день може забезпечити себе їжею аж на 3 місяці на перед. Більше як 100
шишок може зібрати вона за один день. Коли
завіють сніги, загудуть завірюхи, білка сховається в дуплі, вкриється пухнастим
хвостом і чекатиме відлиги. Житло влаштовує в дуплах, а якщо їх немає, то між
гілками дерев. У середині гніздо вистилає мохом, сухою травою, листям і шерстю.
У такому гнізді тепло, навіть у люті морози.
В середньому білки живуть 6-8 років у лісі,
але в міських умовах до 20 років.
Давайте
подивимося у словнички що ж там пишеться про білочку.
БІЛКА - [б
і л к а]- Лісовий руденький невеличкий
звірок із пухнастим хвостом та китичками на вухах, що живе на деревах; вивірка.
Ласкаво - білочка.
2.Читання вірша .
В словничку є ще віршик про білочку давайте його зачитаємо.
А хто ж з вас ще знає віршик про білочку?
Ой, яка ж вона гарненька,
Пишнохвоста і руденька,
Не звірятко — просто диво,
Невгамовне, пустотливе.
Вгору-вниз,
на гілку, з гілки.
Хто це буде, діти?...
Хвіст трубою, спритні ніжки —
плиг із гілки на сучок! —
носить все вона горішки
в золотий свій "сундучок".
В неї й очі, мов горішки,
кожушинка хутряна,
гострі вушка, наче ріжки,
— у дуплі живе вона.
3.Словникова робота.
в лісах, в
парках маленьке, продовгастечервоняста, руда, м 'яка, пухнаста, взимку
сіренька. великий , пухнастий, довгий, пишний.Маленька і витягнута мов блискучі намистинки, немов
великі ягоди чорної смородини,
горіхові, гострі, наче ріжки, на вушках чорні китички.чорні, коротенькі,
спритні, міцні.
Живе білочка
в лісах, в парках
тіло
білочки
маленьке,
продовгасте
шубка
червоняста,
руда, м 'яка, пухнаста, взимку сіренька.
хвіст
великий
, пухнастий, довгий, пишний.
мордочка
Маленька і витягнута
очі
мов блискучі
намистинки, немов великі ягоди чорної смородини, горіхові, чорні,
вушка
гострі, наче
ріжки, на вушках чорні китички.
лапки
коротенькі,
спритні, міцні.
6.Складання усної розповіді з елементами опису на
поданим планом.
– Діти,
а тепер спробуємо скласти вже з цих речень текст за поданим планом
План
Де живе білочка?
Яке тіло у білочки?
Яка у тваринки шубка?
Який хвіст у білочки?
Яка у неї мордочка?
Які очі?
Які вушка?
Які у неї лапки?
Яке враження вона справляє на
вас?
4. Письмова
робота учнів.
– А тепер кожен з вас самостійно спробує скласти твір-опис
за поданим планом, використовуючи слова з довідки. Але спершу відкрийте свої
зошити і напишіть число та домашня робота. Впорались!? І ще, не забувайте про
структуру тексту, тобто про його частини .
5. Перевірка
і аналіз написаного.
– Все, завершуйте роботу.
Давайте приступимо до зачитування
текстів.