7 травня
Урок читання
Тема : Олександр Дерманський «Теплий віршик для мами».
Мета: Мета: формування ключових
компетентностей:
вміння вчитися – організовувати своє робоче місце;
загальнокультурної – дотримуватися норм мовленнєвої культури;
здорв’язбережувальної – вміти правильно та зручно сидіти за партою, дбайливо ставитись до
здоров’я.
предметних компетентностей:
формувати позицію дослідника, розвивати навички правильного, виразного читання;
показати дітям значення мами в житті людини; виховувати почуття
відповідальності за свої вчинки, доброту, любов і повагу до мами, людяність,
бажання наслідувати кращі зразки поведінки членів сім’ї.
Тип уроку: вивчення нової теми.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Вправа «Усмішка очима»
-
Очі – наше дзеркало душі. Передайте мамі (бабусі ) усмішку очима. Ви
усміхнулися. Ви засвітилися. Чим засвітилися?( Серцем, душею, усмішками)
ІІ. Актуалізація попередніх знань.
-
Що ми вивчали на минулому уроці?
-
З якою грою познайомилися? Як в неї
грати ?
-
Розкажіть напам’ять вірш Надії Гуменюк
«Писанка».
-
Вправа на розчитування.
Чистомовка «Квіткові сни»
Ні – ні – ні
– кожній квітці навесні
Ни – ни – ни
– сняться кольорові сни
Ті – ті – ті
– кульбабі золоті
Ові – ові –
ові – червоні тюльпанові
Бі – бі – бі
– дзвіночку голубі
Ку – ку – ку
– бузкові бузку
Ці – ці – ці
– волошкові волошці
Ні – ні – ні-
ромашці срібні
Ові – ові –
ові – фіалці фіалкові.
ІІІ. Оголошення теми уроку.
-
Ми сьогодні
знайомимося з віршем талановитого дитячого поета Олександра Дермансьго «Теплий
віршик для мами».
ІV. Робота над засвоєнням матеріалу.
1. Розповідь вчителя.
У багатьох країнах світу відзначають День
матері 13 травня. В Україні - цей день відзначається в другу неділю травня відповідно
до Указу Президента України від 10 травня 1999 року.
Історія свята така: у 1908 році молода
американка Анна Джервіс з Філадельфії виступила з ініціативою вшановування
матерів у пам’ять про свою матір, яка передчасно померла. Анна писала листи до
державних установ, законодавчих органів, видатних осіб із пропозицією один день
у році присвятити вшануванню матерів.
Її старання увінчалися успіхом - в 1910 році
штат Вірджинія перший визнав День Матері як офіційне свято. Хоча по суті це -
свято вічності: з покоління в покоління для кожного мама - найголовніша людина
для своїх дітей.
Безумовно, День матері - це одне з самих
зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе
в своїй душі єдиний і неповторний образ - образ своєї мами, яка все зрозуміє,
простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що.
Щастя й краса материнства в усі століття
оспівувалися кращими художниками і поетами. І невипадково - від того, наскільки
шанована в державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити ступінь культури й
благополуччя суспільства. Щасливі діти ростуть в дружній родині й під опікою
щасливої матері.
В цей день ми від усієї душі вітаємо дорогих
мам з їх святом. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші
нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість.
В 2020 році День матері в Україні припадає на
10 травня.
Багато письменників присвячували мамам свої
твори. Один із сучасників – це Сашко Дерманський.
2.Перегляд
відео про Сашка Дерманського
3. Робота над віршем Сашка Дерманського « Теплий віршик
для мами» вчителем
Вправа «Роздуми»
- Що міг написати автор про маму?
- Про яке ставлення до неї, про які почуття він міг
написати?
Читання мамою
(бабусею)
Запитання після читання:
- Чи
справдилися ваші передбачення?
- Подивіться і послухайте, як вірш розповідають діти . З
якою любов’ю та ніжністю.
Вправа «Бджілки»
-
Прочитайте вірш, немов ви бджілки.
-
Кому автор присвятив вірш?
-
Які почуття висловлює поет?
-
Чому автор так назвав твір?
Опрацювання вірша Сашка
Дерманського ( ПРОДОВЖЕННЯ)
-
Прочитати вірш, знайти слова, якими поет називає свою
маму.
-
Прочитати вірш, знайти слова, які показують, що хоче
робити герой, коли стане дорослим?
-
Прочитати вірш, знайти слова, які показують, що хоче
робити герой від маминої доброти?
-
Прочитати вірш, придумати інший заголовок до вірша.
-
Прочитайте перші і останні два рядки вірша. Що спонукало
автора так красиво почати і закінчити вірш?
-
Ще раз прочитай вірш. Знайди спеціальні слова, які
допомагають тобі відчути ті почуття, які переживав автор, пишучи вірш для своєї
мами?
-
Яка основна думка вірша?
-
Прочитайте інші вірші (в Інтернеті) Сашка Дерманського.
ІV. Підсумок уроку.
-
А чи любите ви свою матусю. Що означає – «любити маму»?
-
Сьогодні ви станете дикторами телебачення. Ви будете вести передачу «Дитячий світ».
Починати передачу треба такими словами:
-
«Я хочу розказати вам про Сашка Дерманського……..» або
-
«Я хочу прочитати вірш Сашка Дерманського ……….»
Вивчіть напам’ять ОБОВ’ЯЗКОВО «ТЕПЛИЙ
ВІРШИК ДЛЯ МАМИ». Надішліть відео вчительці.
МАТЕМАТИКА
Тема : Таблиця множення числа 8. Розв’язування задач.
Мета: Формування ключових
компетентностей : вміння вчитися –організовувати своє робоче місце, планувати
свої дії ;доводити роботу до кінця; здоров’язбережувальної- володіти навичками
особистої гігієни і самообслуговування; предметних компетентностей- ознайомити
учнів з таблицею множення числа 8; вдосконалювати навички розв'язання задач
дією множення; закріплювати знання таблиці множення і ділення чисел; формувати
вміння знаходити значення виразів , розвивати логічне мислення, увагу;
виховувати дбайливе ставлення до природи.
І. Діагностична
робота. Перевірка сформованості усних обчислень. (На листочку).
ІІ. Актуалізація
опорних знань, умінь і навичок.
1. Усна лічба
7 · 2 = 6 · 4 = 4 · 5
=
7 · 5 = 6 · 6 = 5 · 8
=
7 · 4 = 6 · 8 = 4 · 8
=
7 · 8 = 6 · 5 =
5 · 3 =
7 · 9 = 6 · 3 = 4 · 9 =
7 · 6 = 6 · 9 = 5 · 7
=
7 · 7 = 6 · 7 = 4 · 6
=
2. Віршовані задачі. Метод «Мозковий штурм».
Пишіть відповідь в рядочок.
У неділю на пустирі
Ми квітник зробили.
6 рядів гарних троянд
Тут ми посадили.
Скільки їх усього.
Якщо в кожнім ряді 5 кущів було?
Півник на город пішов
10 черв’ячків знайшов.
Половину проковтнув,
Скільки – навіть не збагнув.
Ви йому допоможіть:
Скільки з’їв він, підкажіть.
На столі 4 миски.
В кожній з них по 3 сосиски.
Скільки всіх сосисок там
Знати хочеться котам.
6 метеликів летіли.
Парами спочити сіли.
На скількох ромашках
Спали ці комашки?
На гілках вербички
23 синички.
8 з них – запам’ятай,
Полетіли десь у гай.
А назад вернулось 3.
Скільки стало, говори.
3. Хвилинка каліграфії.
Діти записують у зошиті число, дистанційна робота.
Треба 7
збільшити на 1.
А якщо
поряд з числом 8 напишемо ще одну вісімку. Яке число вийде? (88)
Які це
числа? 8 і 88?
8 –
одноцифрове, 88 – двоцифрове.
Ще що ми
знаємо про ці числа?
Це парні
числа.
Назвіть
сусідів числа 8. ( 7 і 9)
Назвіть
сусідів числа 88. (87 і 89)
Скільки
десятків і скільки одиниць у числах 87, 88, 89?
Напишіть,
будь ласка, рядок числа 8 і числа 88.
Установіть закономірність і запишіть числа вставляючи
пропущені.
12; 34; …; …; 100.
ІІІ. МОТИВАЦІЯ
НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОТІ УЧНІВ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
- Сьогодні
на уроці ми з вами пригадаємо вивчені таблиці множення і ознайомимося з
таблицею множення числа 8.
ІV. Вивчення
нового матеріалу.
1. Підготовча робота.
Фронтальне опитування. Метод «Мікрофон»
Що ми
називаємо дією множення? (додавання однакових доданків)
Як
називаються компоненти і результат дії множення?
Замініть
вираз 8 + 8 +8 + 8 +8 дією множення.
Що
означає число 8 у добутку?
А число
5?
Як
називається у виразі 8 5 число 8?
А число
5?
1.
Робота з підручником, ст. 126.
Завдання 1 Переставний закон множення
1
• 8 = 8 • 1 = 8 10 • 8 = 8 • 10 = 80
2 • 8 = 8 • 2 = 16 0 • 8 = 8 • 0 = 0
3
• 8 = 8 • 3 = 24 4 • 8 = 8 • 4 = 32
5 • 8 = 8 • 5 = 40 6 • 8 = 8 • 6 = 48
7
• 8 = 8 • 7 = 56 7 • 10 = 10 • 7 = 70 6 •
0 = 0 • 6 = 0
Завдання 2 У таблиці множення числа 8 наступний
добуток на 8 більший від попереднього, а попередній добуток на 8 менший, ніж
наступний:
8
• 8 = 8 + 8 + 8 + 8 + 8 + 8 + 8 + 8 = 8 • 7 + 8 = 56 + 8 = 64
8
• 9 = 8 + 8 + 8 + 8 + 8 + 8 + 8 + 8 + 8 = 8 • 8 + 8 = 64 + 8 = 72
Вивчення таблиці
множення на 8.
https://www.youtube.com/watch?v=cext7zgDQ-g
Завдання 3
Якщо
а = 1, тоді а • 8 = 1 • 8 = 8
Якщо а = 2, тоді а • 8 = 2 • 8 = 16
Якщо
а = 3, тоді а • 8 = 3 • 8 = 24
Якщо а = 4, тоді а • 8 = 4 • 8 = 32
Якщо
а = 5, тоді а • 8 = 5 • 8 = 40
Якщо а = 6, тоді а • 8 = 6 • 8 = 48
Якщо
а = 7, тоді а • 8 = 7 • 8 = 56
Якщо а = 8, тоді а • 8 = 8 • 8 = 64
Якщо
а = 9, тоді а • 8 = 9 • 8 = 72
Завдання 4 У пакеті було 2 кг печива круглої
форми і 3 кг — квадратної форми. Скільки кілограмів печива у 8 таких пакетах?
Короткий запис
В 1 пак. – 2 кг і 3 кг
У 8 п. - ?
План
розв’язування
1)
Скільки всього кілограмів печива в пакеті?
2)
Скільки кілограмів печива у 8 таких пакетах?
- Запишіть розв’язання.
ІІ спосіб
Короткий запис
Кругле — ? кг, 8 пакетів по 2
кг
Квадратне — ? кг, 8 пакетів
по 3 кг
Всього — ?
План
розв’язування
1)
Скільки всього кілограмів печива круглої форми у 8 таких пакетах?
2)
Скільки кілограмів печива квадратної форми у 8 таких пакетах?
3)
Скільки кілограмів печива у 8 таких пакетах?
Завдання
5
Якщо
а = 1, тоді 40 : а = 40 : 1 = 40
Якщо а = 2, тоді 40 : а = 40 : 2 = 20
Якщо
а = 4, тоді 40 : а = 40 : 4 = 10
V. Узагальнення знань.
1.
Робота над задачею.
Щоб приготувати
суміш для укладення цегли, взяли 7 кг цементу, а піску – на 14 кг більше. У
скільки разів цементу взяли менше, ніж піску?
§
Про що йдеться
в задачі?
§
Скільки взяли
цементу для суміші?
§
Скільки взяли
піску?
§
Що запитують у
задачі?
§
Які слова виписуємо
для скороченого запису?
Цементу – 7 кг
Піску – ?, на
14 кг більше
У скільки разів
менше цементу , ніж піску?
Розбір задачі.
§
Скільки було
цементу? (7кг)
§
Що сказано про
пісок? (що його на 14 кг більше)
§
Чи можемо
дізнатись скільки взяли піску? (так)
§
Якою дією?
(додавання)
§
Чому? ( бо на
14 кг більше)
§
Що до чого
додаємо? ( до 7 + 14)
§
Що одержали? (
піску взяли 21 кг)
§
Що запитують у
задачі? ( у скільки разів менше взяли цементу)
§
Чи можемо дати
відповідь на це запитання? (так)
§
Якою дією?
(ділення)
§
Що на що
ділимо? ( 21: 7 = 3 рази)
§
Що напишемо
біля числа 3? (рази)
§
Чому? ( бо
кілограми ділимо на кілограми)
§
Як напишемо
відповідь? ( цементу взяли у 3 рази менше)
3.
Знайди помилку.
Випишіть
неправильні рівності, обчисліть їх.
65 – 3 =
35
35 : (5 + 2)= 5
21 – 5 =
16
20 – 6 : 2 =1 7
90 – 9 =
99
35
: 5 – 2 = 5
60 – 3 =
67
1 + 7 – 7 = 51
100 – 0 =
10
14 : 2 – 7 = 0
4. Завдання 6
Довжина відрізка КМ = 10 см.
Накресли відрізок АВ, який у 2 рази коротший за відрізок KM і відрізок
CD, який на 2 см коротший за відрізок KM.
Завдання
8
Підказка
В 4 стовпчику
застосуйте переставний закон додавання.
VI. ПІДБИТТЯ
ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
- Що нового
дізналися на уроці?
- Вивчіть
таблицю множення на 8.
Немає коментарів:
Дописати коментар