Освітні сайти

Публікації на проєкті "На урок"

Powered By Blogger
ЩИРО РАДА ВІТАТИ ВСІХ ГОСТЕЙ БЛОГУ! НЕХАЙ НАША СПІВПРАЦЯ БУДЕ ПЛІДНОЮ!

пʼятниця, 8 травня 2020 р.


8 травня
Читання
Тема : Оксана Сенатович «Поміняймося місцями».
Мета : Вдосконалювати навички свідомого виразного читання, розширювати і поглиблювати знання учнів про значення матері в житті людини, ознайомити учнів з традицією вшанування жінки-матері, виховувати повагу і любов до найріднішої людини.
Хід уроку
І .Організація класу.
В гості йде до нас  урок.
Працюватимем старанно,
Щоб почути укінці,
Що у нашім дружнім класі
Діти просто МОЛОДЦІ!
-           Пропоную вам провести невеликий аутотренінг, повторивши разом наступні слова
-           Я – школяр
-        Я – особистість творча
-        Я думаю, замислююсь
-        Я хочу знати.
ІІ. Актуалізація попередніх знань.



-         Творчість якого дитячого письменника ми розглядали  на минулому уроці?
-         Хто такий Сашко Дерманський?
-         Що ви запам’ятали про поета?
-         Який твір ми вивчали?
-         Яка його основна думка?
-         Розкажіть напам’ять «Теплий віршик для мами»
ІІІ. Оголошення теми та мети уроку.
-         Ми продовжуємо вивчати розділ «Святкова поетична скринька». Сьогодні познайомимося з жартівливим  твором Оксани Сенатович «Поміняймося місцями». Він вам точно сподобається.
ІV. Робота над матеріалом уроку.
1.     Знайомство з письменницею Оксаною Сенатович.





1.    Бесіда.
-         Діти, а яке ж родинне свято наближається?
-         Мама. Мамуся… Скільки спогадів і тепла таїть це магічне слово, бо воно називає людину, яка завжди для нас найближча, найрідніша. У травні, коли прокидається природа, коли дзвенить у блакиті дзвінкий пташиний спів, коли травами і квітами замаїться земля, теплий весняний вітер  приносить до нас Свято Матері.
-         Згадаємо.
-         Молоду американку Анну Джервіс спіткало страшне лихо – передчасно пішла з життя її мати. І донька, скуштувавши сирітської долі, вимріяла думку, аби мали люди на рік один день, коли б усі вшановували і матір-неньку, і матір-землю, і Матір Божу.
-          І полетіли від сироти листи сенаторам. Нарешті, 1914 року Конгрес США ухвалив рішення про проведення в країні нового державного свята – Дня Матері.
-          Символом пам’яті в цей день квітка на грудях дітей: рожева означала шану живій матері, біла – померлій. В Україні офіційно День Матері відзначають з 2000 року.
2.    Читання вірша напівголосно. «Бджілка».
-         Який настрій у вас після прочитання?
-         Від імені кого написаний вірш?
-         З якою уявною пропозицією звернулися діти?
3.    Робота над твором.
А) Повторне читання пошепки.
Б) Аналіз твору.
- Що зацікавило вас у вірші?
- Прочитайте рядки, які у вас викликали ці почуття.
- Що спонукало дітей до такої дивної пропозиції?
- Як діти поводили б себе на місці мами ?
- Як ви гадаєте, а що спонукало авторку до написання такого вірша?
- Чи впізнали ви свій життєвий досвід у творі?
- Прочитайте ще раз вірш виразно !

V. Закріплення теми уроку. Робота над прислів’ями.
Прислів’я і приказки про маму – це українська мудрість про найголовніших у нашому житті мам, які нас виростили, навчали, піклувалися про нас.
-         Давайте ї прочитаємо. Пояснимо.

Дитина плаче, а матері боляче.
Мати однією рукою б’є, а другою гладить.
У кого є ненька, в того голівонька гладенька.
Птах радіє весні, а дитя – матері.
Нема того краму, щоб купити маму.
Матері ні купити, ні заслужити.
Дитина плаче, а матері боляче.
У дитини заболить пальчик, а в матері серце.
Рідна мати високо замахує, а помалу б’є.
Нема в світі правди – тільки рідна мати.
Як мати рідненька, то й сорочка біленька.
Там земля мила, де мати народила.
Нема цвіту кращого від маковічки, нема роду милішого від матіночки.
Біля рідної матки добре дитятку.
Що мати навчить, то й батько не перевчить.
Мене мати цілий вік дурила: Казала «битиму», та не била.
Як матір покинеш, то й сам загинеш.
Найдорожча пісня – з якою мати колисала.
Добавте слово:
На сонці тепло,  біля матері (добре).
Там земля мила, де мати (народила).
Пташка радіє весні, а дитя (матері).
Діти плачуть, а в матері серце (болить).
VІ. Підсумок уроку. Рефлексія.
1. Технологія «Мікрофон»
Продовж речення «Мама для мене – це …»
2. Знайдіть в інтернеті ще вірші про маму. Зачитайте їх виразно своїй найдорожчій людині.
Я  вже вам допомогла .

Весна і мама
Якось я спитала у Весни:
– Ти чому приходиш, поясни?
І весна сказала прямо:
– Поспішаю я на свято Мами!
Поспішають квіти проростати,
Поспішають журавлі вертати,
Поспішає сонечко теплішать,
Поспішають діти розумнішать.
В Африці далекій, пам’ятаю,
Говорив мені Премудрий Слон,
Що якби на світі мам не стало,
То й весни на світі не було!
Ще сказав: – Ви помічали, може, –
Кожна мама із весною схожа.
І відкрив мені він таємницю,
Що весна із Мамою сестриці…
                                            Ірина Жиленко
МОЛИТВА ЗА МАМУ
Є в мене найкраща на світі матуся,
За неї до Тебе, Пречиста, молюся.
Молюся устами, молюся серденьком
До Тебе, небесна Ісусова Ненько.
Благаю у Тебе дрібними словами
Опіки та ласки для любої мами.
Пошли їй не скарби, а щастя і долю,
Щоб дні їй минали без смутку, без болю.
Рятуй від недуги матусеньку милу,
Даруй їй здоров'я, рукам подай силу,
Щоб вивела діток у світ та й у люди,
Щоб ними раділа-пишалась усюди.
За це я складаю в молитві долоні
До Тебе, Царице, на соняшнім троні.
                                                  Роман Завадович
Вишиванка
Мама вишила мені
Квітами сорочку.
Квіти гарні, весняні:
- На, вдягай, синочку!
В нитці – сонце золоте,
Пелюстки багряні,
Ласка мамина цвіте
В тому вишиванні.
Вишиваночку візьму,
Швидко одягнуся,
Підійду і обніму
Я свою матусю.
                           Вадим Крищенко

 УКРАЇНСЬКА МОВА 

урок  дивись


МАТЕМАТИКА

ДІЛЕННЯ НА 8

УРОК ДИВИСЬ 


ВИКОНАЙТЕ ТЕСТИ ЗА ПОСИЛАННЯМ 


Код доступу : 450578

Я ДОСЛІДЖУЮ СВІТ 


Діагностична робота
 «Людина і природа навесні»


1.     Весняні місяці - це:
        а) грудень, січень, лютий;
        б) березень, лютий, травень;
        в) березень, квітень, травень.   

 2. Чого не можна побачити навесні : 
           а) скресає крига на водоймах;
           б) день стає коротше, ніч довшає;
           в) розпускаються бруньки на деревах і кущах. 
             
 3. Визнач весняні явища в житті рослин:   
           а) сокорух, розвиток бруньок, розпускання листків, цвітіння;
           б) у птахів – пора гніздування, комахи просинаються;
           а) впадають в сплячку ведмеді, їжаки, кажани.    

 4. Трав'янисті рослини, що квітують до розпускання  листків на березі і черемсі це:
         а) пізньоквітучі рослини;
          б) ранньоквітучі рослини.       

 5.  З’ єднай стрілками частини правильних тверджень:
  Ведмідь навесні                             відновлюють сокорух і починають зеленіти
  Ластівка навесні                           просинається від зимової сплячки
  Дерева  навесні                             будує гніздо і висиджує пташенят

  6. Підкресли назви весняних першоцвітів: тюльпан, бузок, первоцвіт, айстра, пролісок, сон, крокуси.   

  7. Познач правильну кінцівку речення.
          Птахи на весні
    а) ховаються від холоду;
    б) відлітають у теплі краї;
     в) будують гнізда, виводять пташенят.  

  8. Чому пташки повертаються із вирію не всі разом?     
_____________________________________________________________________________

 9. На початку весни прокидаються від зимового сну _______________________
______________________________________________________________________
10. Познач рослини, занесені до Червоної книги України:
         а) цикорій, деревій, безсмертник;
         б) полин, жасмин, бузина;
         в) підсніжник, горицвіт, крокуси.

11. Напиши декілька тварин, що живуть у лісі 
____________________________________________________________________

12.  Познач тварин тільки прісних водойм.
а) короп, щука, лин, лящ;
б) дельфін, кит, пінгвін, морж;
в) акула, медуза, краб, коник.













Немає коментарів:

Дописати коментар

Избранное сообщение

Розклад уроків