22 квітня Урок читання
Тема : Елла Давиденко «Хмари».
І. Перевірка вивченого на минулому
уроці.
- Прочитайте
виразно оповідання М.Чумарної «До Ре Мі Фа Соль Ля Сі».
- Яке
продовження ви придумали?
ІІ. – Сьогодні
ми прочитаємо оповідання про дуже цікаве
явище.
- Коли ви
малюєте малюнки, дуже часто малюєте сонечко в небі і хмаринки. А чи ви
задумувались над тим на що схожа хмаринка ? Чи розглядали кумедних хмаринок?
- У природі дуже
сильне випаровування можна зустріти над водоймами у спекотні дні. Головним у
створенні хмар є сонце, воно і нагріває і випаровує воду. Коли водяна пара
потрапляє у холодні шари повітря, то вона перетворюється на кристалики льоду
Або на крапельки води.
Краплинка до краплинки і утворюється хмарка.
- З яких хмар
можна чекати дощу? Хмари різняться між собою. Хмари, що затягують небо шарами,
називають шарувато - дощовими.
Хмари,
що пливуть
по небу окремо, називають купчастими.
- Дуже цікаве
оповідання про хмари написала Елла Давиденко.
- Прочитайте
його уважно вголос.
- Чим Тарасика
здивували хмари? Які зображення він в них упізнавав?
- Яким хлопчиком
ріс Тарасик?
- Що ж таке
хмара? Як ви запам'ятали, як утворюються купчасті, шаруваті, перисті хмари?
- Чому земля є
домівкою для хмар?
ІІІ. Прочитайте
оповідання в особах .
ІV.
Перекажи текст.
Українська мова
Тема: Будова тексту.
Мета: дати учням уявлення про будову тексту, його
частини; розвивати вміння виділяти в тексті зачин, основну частину, кінцівку,
абзаци; розвивати мовлення учнів; поповнювати словниковий запас; виховувати
бережливе ставлення до природи.
Хід уроку
I.
АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ
ЗНАНЬ.
1.
Коментоване
письмо.
-
Запишіть
слова. Вставте пропущені літери, поясніть написання слів.
Ден..ок, сусідн..ому, сер..озний, кол..ровий,
Мурав..ов, п..ятниця, солов..ї, в..ють,
2. Пригадайте, які частини мови
ми вивчили? (Іменник, прикметник,
дієслово, числівник, прийменник).
-
Слова,
що вказують на назву предмета і відповідають на питання Хто?Що?, називають
іменниками. Наприклад, (хто?) заєць, (що)?квітка.
-
Слова, що вказують на ознаки предметів і відповідають
на питання який? Яка? Яке? Які? , називають прикметниками. Наприклад, заєць
(який?) сірий. Сірий – це прикметник.
-
Слова,
що вказують на дію предмета і відповідають на питання що робити?що робить?що
робив?що зробив?що буде робити?що зробить?, називають дієсловами. Наприклад,
заєць (що робить?) стрибає. Стрибає – це дієслово.
-
Слова, які позначають кількість предметів або їхній
порядок при лічбі, відповідають на питання скільки? котрий?, називають
числівниками. Наприклад, семеро козенят. Козенят (скільки?) семеро. Семеро –
це числівник.
-
Слова
до, із, із, за, серед, біля, під, над, з, у, в, по, на, між називають прйменниками. Прийменники пишуть окремо від інших слів.
-
Запишіть
речення, поряд в дужках ,біля кожного
слова вкажіть, до якої частини мови воно належить. Для цього до слова правильно
ставте запитання.
-
Золоті
(прикм.)промені (…) сонця(…) освітлюють (…) білокорі(…) берізки(…).
-
Що
таке текст? Як пов’язані речення в тексті? Що можна дібрати до тексту?
ІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні ми будемо спостерігати за тим, як
будується текст, з яких частин він складається.
ІІІ.
Вивчення нового матеріалу.
1.
Розповідь учителя
—
Текст — немов будинок. Він має свій початок. Будинок починають будувати з
фундаменту. Текст починають будувати з одного чи кількох речень, що становлять
його початок, або зачин. У зачині коротко повідомляється те, про що йтиметься в
тексті.
Далі у будинку зводять
стіни, у тексті — складають основну частину. З неї ми дізнаємося про основне,
головне, про що хотів повідомити автор у тексті.
Будинок завершується
дахом. І в текстах має бути висновок. Це кінцівка тексту.
1.
Робота
над вправою 1, 120.Прочитайте 1 абзац
тексту. Це початок розповіді, або зачин.
Запишіть зачин.
-
Які
події , описані в 2 абзаці? (Як починається ранок.) 2 абзац – це основна частина.
-
Прочитай
3 абзац. Він закінчує розповідь. Це
кінцівка.
2.
Знайомство
і вивчення правил на с.120, 121.
-
З яких частин складається текст? Що таке
зачин? Основна частина? Кінцівка?
3. Робота
над загадкою.
4. Моделювання тексту з окремих речень
Я
торкнула її ногою. Я йшла лісом і збирала кольорові листочки. Біля мене заворушилася висока травичка. Та це ж їжачок!3 них їжачок зробить
м 'яку постіль на зиму. Він збирає осінні листочки.
ІV. Закріплення і усвідомлення вивченого матеріалу.
1.
Виконання
вправи 3.
- Прочитайте запис. Де тут зачин,
основна частина, кінцівка? Розмістіть в правильній послідовності. Запишіть
перше речення із зачину. Підкресліть головні слова.
Зверніть увагу! Кожна частина починається з нового рядка – абзацу.
2. Робота
над вправою 4. Прочитайте текст «Первоцвіт».Знайдіть зачин, основну частину і
кінцівку. Спишіть кінцівку. Підкресліть головні сова.
3. Усне
виконання вправ 5, 6.
V.Підбиття підсумків.
— З яких частин складається текст?
— Як виділяється кожна частина
тексту на письмі?
Урок математики
Тема: Знаходження невідомого множника.
I. Актуалізація
опорних знань
1. Усна лічба
1.1.
Гра «Не скажу!».
За завданням мами діти лічать, наприклад, від 1 до 40, а замість
чисел, які діляться на 4, говорять «Не скажу!». Ці числа запишіть у зошит.
З’являється
запис: 4; 8; 12; 16; 20 і так далі. Потім з кожним із записаних чисел учні
називають приклади: 16 : 4 = 4; 20 : 4 = 5 і так далі.
1.2. Математичний диктант ( нагадати у,в, на)
Запис в зошит :22 квітня Дистанційна робота Математичний диктант
• Частку чисел 18 і 3 збільшити у 5 раів..
• Суму чисел 9 і 15 поділити на 3.
• Добуток чисел 8 і 5 зменшити у 5 разів.
• Добуток чисел 6 і 4 зменшити на 18.
II. Повідомлення теми і мети уроку
– Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як знайти невідомий
множник.
Виконайте додаткове завдання.
IІІ. Вивчення нового матеріалу
1.
Робота
за підручником, с.116.
1)
Прочитайте
записи .
2)
Назвіть
числа при множенні. Упишіть пропущені множники.
Щоб знайти невідомий множник,
достатньо добуток поділити на відомий множник.
3) Знайдіть
невідомі множники у завданні 5.
4) Якими однаковими купюрами можна набрати 15 грн.?8
грн.?10 грн.? 20 грн.?
2.
Розв’яжіть
задачу.
Софійка вирізала 36 кольорових
прапорців, а Славко – в 4 рази менше. Скільки прапорців вирізали діти? На
скільки більше прапорців вирізала Софійка, ніж Славко?
– Що нам відомо з задачі?(Софійка вирізала 12
кольорових прапорців, а Славко – в 4 рази менше).
– В 4 рази менше – це яка дія?
– Про що питається в задачі?
– Отже, що ми будемо шукати першою дією?
– А другою? Третьою?
План
1) Скільки прапорців вирізав Славко?
2) Скільки прапорців вирізали діти?
3) На скільки більше прапорців вирізала Софійка?
ІV. Узагальнення й систематизація знань.
1.
Розв’язання
прикладів 8.
2.
Самостійна
робота.
-
Як
знайти невідомий множник?
-
Знайдіть
невідомий множник : □٠7
= 35?
Я досліджую світ
Немає коментарів:
Дописати коментар